Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin 10 İpucu

Web sitenizin trafiğini nasıl artırabilirsiniz? Kendinize sormanız gereken en önemli soru bu. Arama motorlarında iyi bir sıralama önemlidir, ancak bu uzun vadeli bir stratejidir. Organik Hit Servisi, web sitenizin trafiğinin önemini ve onu artırmak için farklı teknikleri tartışır.

Web trafiği web siteniz için ne kadar önemlidir?

İşletmenizi ve web sitenizi oluşturduğunuzda, ikincisinin trafiğini artırmak gerekir. Başarınızın veya başarınızın ölçü birimidir. Belirli bir süre boyunca ziyaret veya ziyaretçi sayısıdır. Web sitenizde trafik oluşturmak, ziyaretçi sayınızı artırmak ve sitenize yeni ziyaretler çekmek demektir. Ne kadar önemliyse, o kadar çok ziyaretçiniz ve potansiyel müşteriniz olur. Bu nedenle hafife alınmamalıdır. Ancak web sitenizin trafiğini artırmak her zaman kolay değildir çünkü rekabet zor, hatta web üzerinde daha da zordur.

Ayrıca, Google gibi arama motorlarında iyi bir sıralama önemlidir. Ancak bu zaman alabilir, uzun vadeli bir stratejidir. Tatmin edici sonuçlar almanız birkaç ay veya daha fazla sürebilir. Bu nedenle, bu web trafiğini hızlı bir şekilde artırmak için diğer teknikleri kullanmak faydalı olabilir. Ancak aynı teknikleri çeşitlendirmeniz de gerekiyor. Ne kadar çok ve çeşitli olurlarsa, o kadar çok başarı şansınız olur. Bu, hızlı bir şekilde tanınmak için iyi bir yoldur.

Web sitenizin trafiğini artırma teknikleri

SEO

Web trafiğinizi arttırmanın en yaygın tekniklerinden biri elbette SEO’dur. (Arama Motoru Optimizasyonu) Bir web sitesinin arama motorlarında görünürlüğünün optimizasyonudur. Bir web sitesinin çalışması için arama motorları ve özellikle Google tarafından görünür olmak zorunludur. Anahtar kelimeler, ana SEO tekniklerinden biridir. Önemli ve işinizle ilgili olduğunu düşündüğünüz anahtar kelimeleri hedeflemelisiniz. Google tarafından fark edilmenizi sağlamalı ve rekabette öne çıkmanızı sağlamalıdır. Bazılarını hedeflemelisiniz ve bunun doğal olması, farklı web sayfalarınıza zorlamaması gerekir. Uzun vadeli bir stratejidir. Zaman alsa bile, sebat etmeli ve bu önemli adımı ihmal etmemelisiniz.

SEO’nuzu geliştirmek için, anahtar kelimelerden web sitenize yüksek kaliteli organik tıklamalar çekmenizi sağlayan bir TO aracı olan Organik Hit Servisi’ni de kullanabilirsiniz. Bu, sitenizin SERP üzerindeki alaka düzeyini artırır ve Google’a web sitesinin rakiplerinden daha fazla tıklama aldığını gösterir. Bu yüzden daha üst sıralarda yer almalı!

Bir blog oluşturun

İçerik veya blog oluşturmak, web sitenizin trafiğini iyileştirmek için gerçek bir varlık olabilir. Ek olarak, bir bloga sahip olmak sadakat oluşturmaya yardımcı olabilir ve kullanıcıları sitenizi ziyaret etmeye teşvik edebilir. Ayrıca eşyalarınızı bildiğinizi gösterebilir. Ayrıca, Google düzenli olarak güncellenen siteleri sever ve içerik oluşturma bunu yapmanın ideal yoludur. Bu ona dinamik olduğunuzu gösterir. Ardından, beyaz kağıtlar, makaleler veya haber bültenleri ile içerik türlerini değiştirdiğinizden emin olun. Trafiğinizi daha hızlı artırmak için düzenli olarak içerik yayınlamaya dikkat edin, ne kadar çok makale (iyi referans verilir), insanların sizi bulması ve tıklaması o kadar olasıdır. Ve web yazarlığı konusunda kendinizi yeterince rahat hissetmiyorsanız, profesyonel bir yazar kiralayın.

Sosyal ağlar

Sosyal ağlarda kendinizi tanıtmak, sitenizi ve içeriğinizi paylaşmak, insanları tıklamaya teşvik etmenin iyi bir yolu olabilir. Benimsenecek sosyal ağlar arasında en klasik olanı Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve Youtube gibi buluyoruz. Sosyal ağlarınızı çeşitlendirmek, farklı platformlarda tanınmak ve dolayısıyla trafiğinizi daha kolay artırmak için önemlidir. Ayrıca sitenize ve makalelerinize sosyal ağlarda paylaşma seçeneğini koymayı düşünün. Böylece kullanıcılar sitenizi paylaşabilir. Onları buna teşvik etmelisiniz. Makaleleriniz, siteniz veya ağlarınız aracılığıyla. Sosyal medya konusunda kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bir sosyal medya yönetici tutabilirsiniz. Organik Hit Servisi olarak, bağlı olduğumuz firma aracılığıyla Sosyal Medya Yönetimi hizmeti vermekteyiz. Dilerseniz buraya tıklayarak formu doldurup bize ulaşabilir ya da canlı destek aracılığıyla hizmeti satın almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Uzman ekibimiz sizi Sosyal Medya Yöneticimiz ile konuşturarak, web site trafiğinize katkıda bulunacak hizmeti size sunacaktır.

Reklamlar

İnternette, arama motorlarında reklam vermek, kendinizi tanıtmanın ve web sitenize trafik getirmenin çok iyi bir yoludur. Bunu kaçırmamalısın. SEA, Google Ads gibi arama motorlarında yayılan tanıtımla ilgili eylemler kümesidir. Belirli bir süre için Google’da ilk sayfada olacaksınız. Tıklama başına maliyet reklamları (TBM), yalnızca reklamınıza yapılan her tıklama için ödeme yaptığınız bir reklam türüdür. Facebook ve Twitter gibi bazı sosyal ağların reklam ajansları olduğunu unutmayın.

Mail gönderme

E-posta göndermenin amacı içeriğinizi, özel tekliflerinizi veya etkinliklerinizi tanıtmaktır. Böylece kişilerinizi web sitenize tıklamaya teşvik edebilir ve böylece daha fazla trafik oluşturabilirsiniz. E-posta kampanyalarınızın içeriği, haber bülteni gibi farklı şekillerde olabilir. Güçlü bir pazarlama aracıdır ve özellikle ücretsizdir. Her şeyden önce, gerçek bir adres defterine sahip olmak için yeterli e-posta adresi toplamanız gerekir. Bu, müşterilerinizi elde tutmak için en uygunudur.

Eski yazıları güncelleme

İçerik oluşturduğunuzda, zamanla eski hale gelebilir veya İnternet kullanıcıları tarafından artık tıklama yapmadan unutulabilir. Bu yüzden eski içeriğinizi güncellemeyi düşünün. Unutulmamaları gerekir. Konuları geliştiyse onları bir şekilde canlandırmanız, güncel hale getirmeniz gerekiyor. Ayrıca bu, Google’a web sitenizin düzenli olarak güncellendiğini ve dinamik olduğunu da gösterir. Bu, bir web sayfasındaki trafiğin artmasına ve terk edilmesine izin vermemesine izin verir. Web sitenizin hiçbir sayfasını ihmal etmemelisiniz.

Site yükleme hızını arttırma

Bir site çok ağırsa, yükleme hızı hızla oldukça yavaşlayabilir. Bu, kullanıcıyı web sitenizde kalmaktan çabucak caydırabilir ve kaçmasına neden olabilir. Gerçekten de akıcı değilse pek hoş olmuyor. İnsanlar aradıkları bilgiye bir an önce ulaşmak isterler. Rekabete gitmek değil, kalmak istemelerini sağlamalısınız. Siteyi daha hızlı hale getirmek için optimize edin. Ve Google çok yavaş olan siteleri sevmez. Hız, trafiğinizi cezalandırmamalıdır, bu yüzden dikkatli olun.

Mobil uyumlu web sitesi

Bir site, her tür formata ve özellikle cep telefonlarına uyarlanmalıdır. Gerçekten de, çoğu internet araması bir akıllı telefondan yapılır. Bu nedenle, mobil cihazlarda keyifli ve uyarlanmış bir okumaya sahip olmak gerekir. Bunu düzeltmek için, mobil veya tablette görüntülenen web sayfalarının yüklenmesini hızlandırmak için tasarlanmış AMP formatı (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) vardır. Bu nedenle, duyarlı bir web sitesine sahip olmayı unutmayın.

Ziyaretçi deneyimini optimize etme

Önemli olan yalnızca bir mobil siteye sahip olmak değildir. Ziyaretçi deneyimi de öyle. Belki de en önemlisidir. Ziyaretçinin sitenizle ilgili ilk izleniminin çok önemli olduğunu unutmayın. Siteniz okunamıyorsa, geri gelme ihtimalleri çok azdır. Siteyi okumak, görmek hoş olmalı. Akışkan olmalı. Hem kullanışlı hem de etkileşimli widget’lar ekleyin. Kalitesini kaybetmeden görmek güzel olmalı. Siteniz ilk reklamınız, bir numaralı varlığınızdır. İnsanların kalmak istemesini, hatta geri gelmesini sağlamalısınız. Metin ve widget’larla bombardıman etmeyin, ancak en yararlı olduğunu düşündüğünüzü seçin. Güzel bir site, insanları tıklamak isteyecektir.

Web trafiğinizi analiz edin

Web sitenizdeki trafiği iyileştirmek için etkili stratejiler oluşturmak istiyorsanız, düzenli olarak analiz edin. Sitenizin çalışıp çalışmadığını başka nasıl bilebilirsiniz? Birçok insan yapmaz, ancak bu temeldir. Sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırmak, sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını optimize etmek veya konumunuzun ve ziyaretçilerinizin gelişimini takip etmek yararlıdır. Zaman içindeki ziyaretçi sayısını takip edebilir, hangi sayfaların en çok tıklama yaptığını veya en etkili anahtar kelimelere sahip olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Google’daki görünürlüğünüzü kontrol edin. Google Analytics ile sitenize gelen ziyaretçi sayısını hatta sayfa başına düşenleri bile görebilirsiniz. Ayrıca, sonuçlarınızı Google’da kontrol etmenizi sağlayan Google Arama Konsolu da bulunmaktadır. Son olarak, Google Data Studio’yu veya en son eklenen Google Analytics 4’ü kullanabilirsiniz.

Web sitenizdeki trafiği artırmak önemli bir konudur. Ne kadar fazla görünürlüğe sahip olursanız, o kadar çok müşteri kazanma şansınız olur. Ardından web siteniz için en uygun stratejiyi belirlemeniz gerekir. kaçırmamalısınız.